Bine ati venit pe forumul PeTeME , cel mai bun forum de distractie & timp liber , va invitam pe voi si prietenii vostri aici ! Pentru a va distra si mai mult va rugam sa va inregistrati!

Multumimt!


Cu stima ,

Echipa PeTeME.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumul PeTeME , cel mai bun forum de distractie & timp liber , va invitam pe voi si prietenii vostri aici ! Pentru a va distra si mai mult va rugam sa va inregistrati!

Multumimt!


Cu stima ,

Echipa PeTeME.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Incidentul Roswell

In jos

Incidentul Roswell  Empty Incidentul Roswell

Mesaj Scris de BABILONIA Sam Sept 08, 2012 1:15 am

Incidentul Roswell

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ÃŽn incidentul OZN de la Roswell se presupune că s-au recuperat resturi extraterestre, inclusiv cadavre străine, de la un obiect neidentificat care s-a prăbuÈ™it în apropierea de Roswell, sediul comitatului Chaves, statul New Mexico, SUA, în iunie sau iulie 1947. De la sfârÈ™itul anilor 1970, incidentul a fost obiectul unor controverse intense È™i obiectul unor teorii ale conspiraÈ›iei cu privire la natura reală a obiectului care s-a prăbuÈ™it.
Armata Statelor Unite ale Americii, susÈ›ine că ceea ce s-a întâmplat a fost doar recuperarea resturilor unui balon experimental de supraveghere la mare altitudine care aparÈ›inea unui program clasificat numit Mogul ; cu toate acestea, mulÈ›i susÈ›inători ai OZN-uri spun că, de fapt, o navă extraterestră s-a prăbuÈ™it È™i câteva cadavre au fost recuperate È™i că apoi militarii au început o operaÈ›iune de muÈ™amalizare. Incidentul s-a transformat într-un fenomen foarte cunoscut în cultura populară, ceea ce face ca numele Roswell să fie sinonim cu OZN-urile. Este pe primul loc ca fiind unul dintre incidentele cele mai mediatizate È™i controversate despre un presupus OZN.

Credeţi în extratereştri ? Eu cred, e imposibil ca cineva să fi putut inventa aşa ceva cum de altfel nu cred că suntem singura planetă cu forme de viaţă.

BABILONIA
BABILONIA
Membru, skill +10
Membru, skill +10

Mesaje : 644
Data de inscriere : 29/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum