Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In jos

Steaua, a 9-a calificare consecutiva in grupe  Empty Steaua, a 9-a calificare consecutiva in grupe

Mesaj Scris de dada Lun Sept 03, 2012 10:29 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Steaua a învins cu 3-0 in returul cu Ekranas şi s-a calificat în grupele Europa League. Rocha, cu o "dublă" şi Dumitraş au adus victoria pentru echipa lui Reghecampf. Steliştii îşi vor afla mîine adversarii din grupele Europa League

Steliştii s-au distrat cu lituanienii de la Ekranas încă din primele minute. Chipciu, Rusescu şi Rocha s-au întrecut în ratări, relaxaţi văzînd că partida se desfăşoară mai mult în careul adversarilor. Într-o fază în care se putea da penalty pentru henţ, Rocha a reluat în plasă din 7 metri şi a deschis scorul (20). În minutul 31, fundaşul Dumitraş a înscris pentru 2-0 din unghi, prin alunecare.

Meciul uşor i-a permis lui Reghecampf să-i introducă la pauză pe Prepeliţă şi Mihai Costea. Steliştii s-au plictisit de slăbiciunile adversarilor şi au jucat relaxaţi, parcă aşteptînd finalul care să le aducă participarea în grupele Europa League. Cu 3 minute înainte de final, Rocha a reuşit "dubla", după ce M. Costea şi Popa rataseră din situaţii foarte bune.

Echipe de start

Steaua

Tătăruşanu - Dumitraş, Martinovici, Gardoş, Latovlevici - Pintilii, Filip - Ad. Popa, Rusescu, Chipciu - Adi Rocha

Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Rezerve: Stanca, Chiricheş, Prepeliţă, Pîrvulescu, Puşcaş, M. Costea, Nikolici

Ekranas

Zubas - Urdinov, Dedura, Girdvainis, Luksa, Kucys, Andjelkovici, Vertelis, Tomkevicius, Kymantas, Varnas

Antrenor: Valdas Urbonas

Rezerve: Kauneckas, Baranauskas, Ribokas, Norvilas, Kavaliauskas

[size=130] Steaua isi va afla adversarii maine de la ora 14:00 in direct pe sport.ro [/size]