Bine ati venit pe forumul PeTeME , cel mai bun forum de distractie & timp liber , va invitam pe voi si prietenii vostri aici ! Pentru a va distra si mai mult va rugam sa va inregistrati!

Multumimt!


Cu stima ,

Echipa PeTeME.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumul PeTeME , cel mai bun forum de distractie & timp liber , va invitam pe voi si prietenii vostri aici ! Pentru a va distra si mai mult va rugam sa va inregistrati!

Multumimt!


Cu stima ,

Echipa PeTeME.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce cred romanii despre aspectul lor fizic

 :: General :: Blog / Stiri :: Altele

In jos

Ce cred romanii despre aspectul lor fizic Empty Ce cred romanii despre aspectul lor fizic

Mesaj Scris de R3ALL Dum Sept 09, 2012 7:09 am

[size=130]      Un procent semnificativ dintre români - 80% - se declară mai mult decât mulţumiţi de aspectul lor fizic, potrivit unui studiu realizat de ISA Center, o companie de cercetare de piaţă din România, şi remis MEDIAFAX.[/size]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

            Pentru jumătate dintre români, ochii sunt punctul forte, urmaţi de proporţiile corpului şi de aspectul îngrijit al părului. În ceea ce-i priveşte pe bărbaţi, aceştia consideră că foarte important pentru a fi atractivi este alura sportivă.

            Nu la fel de optimiste sunt, însă, datele privitoare la grija pe care românii o acordă ingredientelor din care sunt realizate produsele de înfrumuseţare. Numai 12% dintre femei sunt atente la ce conţin cosmeticele pe care le folosesc, ele încercând să le evite mai cu seamă pe acelea care au în compoziţie parabeni şi săruri de aluminiu.

           La capitolul dentiţie, românii nu stau prea bine. Numai 40% dintre ei au toţi dinţii naturali, în timp ce implantul dentar este considerat o opţiune pentru doar 9% dintre conaţionali.

           De serviciile oferite de saloanele de înfrumuseţare se bucură mai puţin de un sfert dintre românce, majoritatea preferând să se ocupe de acasă de tot ce înseamnă îngrijire personală. Astfel, datele studiului ISA Center indică faptul româncele merg la salonul de înfrumuseţare mai ales pentru a beneficia de serviciile de pensat - 29% şi epilare - 27%. Vopsitul părului este o altă cerinţă destul de frecventă - 26% -, urmată de serviciile de manichiură şi pedichiură.


Spoiler:
avatar
R3ALL
Membru, skill +9
Membru, skill +9

Mesaje : 479
Data de inscriere : 28/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: General :: Blog / Stiri :: Altele

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum