Bine ati venit pe forumul PeTeME , cel mai bun forum de distractie & timp liber , va invitam pe voi si prietenii vostri aici ! Pentru a va distra si mai mult va rugam sa va inregistrati!

Multumimt!


Cu stima ,

Echipa PeTeME.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumul PeTeME , cel mai bun forum de distractie & timp liber , va invitam pe voi si prietenii vostri aici ! Pentru a va distra si mai mult va rugam sa va inregistrati!

Multumimt!


Cu stima ,

Echipa PeTeME.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PERLE BAC 2012. "Luceafarul a facut sex cu aleasa lui"

 :: General :: Blog / Stiri :: Altele

In jos

PERLE BAC 2012. "Luceafarul a facut sex cu aleasa lui" Empty PERLE BAC 2012. "Luceafarul a facut sex cu aleasa lui"

Mesaj Scris de R3ALL Dum Sept 09, 2012 7:07 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dacă la matematică şi istorie examenul abia a început, profesorii corectori de la proba de limba şi literatura română au primit deja tezele candidaţilor. Mulţi dintre ei nu prea au ştiut dacă trebuie să râdă sau să plângă după ce au descoperit perlele din lucrări. ,,Luceafărul a făcut sex cu aleasa lui", a scris unul dintre candidaţi. Să vedem ce le-a trecut prin minte altora.

PERLE BAC 2012. ,,Părerea mea este că Ilie Moromete lua la mişto pe toţi pentru că se credea superior din naştere. N-a avut nevoie de multă şcoală şi de aceea e idolul meu", a comentat un absolvent de liceu.

Dacă nu ştiţi de ce a plecat Vitoria Lipan de acasă, aflaţi dintr-o lucrare de la Bac: ,,pentru că nu primea iubire şi mângâieri de la calul Bator."

Un alt candidat ne spune ce este baltagul. ,,Un fel de topor folosit şi în zilele noastre pentru comiterea crimelor. După acest topor a plecat VICTORIA Lipan. Probabil că avea nevoie de el pentru muncile câmpului sau ca să taie lemne", a adăugat elevul.

,,Eu din ce a zis Blaga n-am înţeles nimic", scrie un alt absolvent în lucrarea sa. Ca să nu dea totuşi foaia goală a găsit repede şi soluţia: ,,O să mai scriu o bucată de comentariu din Moromeţii în loc".

,,Cele patru elemente de structură de la Moromeţii sunt cele patru volume. E un roman-fluviu şi n-a încăput într-o singură carte", este opinia unui elev care nu pare să fi citit romanul în cauză.

La una dintre probe, candidaţilor li s-a cerut să scrie un eseu de minimum 600 de cuvinte. ,,N-am stat să număr cuvintele, că mai am puţin timp", a scris unul dintre ei, ,,dar am înmulţit cuvintele dintr-un rând cu rândurile şi mi-a dat 640".

O altă abordare amuzantă este a unui elev care a încercat să explice care este rolul cratimei într-o poezie de Eminescu: ,,N-avea niciun motiv să pună cratimă, dar i-a fost lene să scrie corect."

Părerea mea este că Ilie Moromete lua la mişto pe toţi pentru că se credea superior din naştere. N-a avut nevoie de multă şcoală şi de aceea e idolul meu.

Vitoria Lipan a plecat de-acasă, pentru că nu primea iubire şi mângâieri de la calul Bator.

Baltagul este un fel de topor folosit şi în zilele noastre pentru comiterea crimelor. După acest topor a plecat Victoria Lipan. Probabil că avea nevoie de el pentru muncile câmpului sau ca să taie lemne.

Eu din ce a zis Blaga n-am înţeles nimic. O să mai scriu o bucată de comentariu din Moromeţii în loc.

Cele patru elemente de structură de la Moromeţii sunt cele patru volume. E un roman-fluviu şi n-a încăput într-o singura carte.

Spoiler:
avatar
R3ALL
Membru, skill +9
Membru, skill +9

Mesaje : 479
Data de inscriere : 28/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: General :: Blog / Stiri :: Altele

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum