Bine ati venit pe forumul PeTeME , cel mai bun forum de distractie & timp liber , va invitam pe voi si prietenii vostri aici ! Pentru a va distra si mai mult va rugam sa va inregistrati!

Multumimt!


Cu stima ,

Echipa PeTeME.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumul PeTeME , cel mai bun forum de distractie & timp liber , va invitam pe voi si prietenii vostri aici ! Pentru a va distra si mai mult va rugam sa va inregistrati!

Multumimt!


Cu stima ,

Echipa PeTeME.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Crează un buton futuristic în Photoshop

2 participanți

 :: Design :: PhotoShop :: Tutoriale

In jos

 	Crează un buton futuristic în Photoshop Empty Crează un buton futuristic în Photoshop

Mesaj Scris de BABILONIA Sam Sept 01, 2012 9:48 am

In acest tutorial am să vă arat cum să creezi un buton futuristic rapid şi uşor folosind Photoshop. Uităte la imaginea finală de mai jos:

Preview:

Buton Futuristic.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul 1:

Hai să începem prin crearea unui document. Eu am folosit 450×350 pixeli setat pe 72dpi şi am umplut fundalul cu negru. Acuma crează un nou layer şi numeşte-l “Buton“. După în noul layer desenează un cerc cu culoarea #003637 şi cu dimensiunile de 194 x 194 px.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul 2:

În stilul de layer (Layer > Layer Style) adaugă un Inner Shadow, Inner Glow si Gradient Overlay la layer-ul cu cercul verde.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Rezultat:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul 3:

Într-un nou layer desenează un cerc alb cu dimensiunile de 147 x 147 px în centrul butonului curent.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul 4:

În stilul de layer (Layer > Layer Style) adaugă un Inner Glow, Gradient Overlay şi Stroke la layer-ul cu cercul alb. După setează Blend Mode pe Darken.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Rezultat:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul 5:

Duplică layer-ul “Buton” şi după dute la Layer > Merge Layer Set, acest lucru ar trebui să deschidă layer-ul duplicat într-un layer normal. Acuma redimensionează-l la 70% prin Edit > Transform > Scale şi poziţionează-l în centrul logo-ului.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul 6:

Acuma duplică layer-ul cu cercul din pasul trecut şi redimensionează-l din nou, poziţionează-l în centrul desenului.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul 7:

Poziţionează ambele cercuri desenate din pasul 5 şi 6 în layer-ul original ‘Buton’. După evidenţiază acel layer în paleta Layers şi dute la Layer > Merge Layer Set. Acuma ar trebui să ai un sigur layer cu acel design de cerc.

În stilul de layer (Layer > Layer Style) adaugă un Inner Shadow, Inner Glow şi Gradient Overlay la layer-ul cu designul de cerc al tău.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Rezultatul:

Aici este rezultatul final al butonului futuristic folosind Photoshop.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
BABILONIA
BABILONIA
Membru, skill +10
Membru, skill +10

Mesaje : 644
Data de inscriere : 29/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 	Crează un buton futuristic în Photoshop Empty Re: Crează un buton futuristic în Photoshop

Mesaj Scris de PuNcT. Sam Sept 15, 2012 3:04 am

Good Joob ! de folos!
PuNcT.
PuNcT.
Membru, skill 0
Membru, skill 0

Mesaje : 24
Data de inscriere : 15/09/2012

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: Design :: PhotoShop :: Tutoriale

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum